Seime – gera žinia tūkstančiams Lietuvos porų

bigstock-Happy-gay-couple-holding-hands-690127391-356x125Seime – geros naujienos nesusituokusioms poroms. Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Aušrinė Armonaitė ir Simonas Gentvilas parengė įstatymo pataisas, kuriomis siekiama įteisinti kartu gyvenančių porų partnerystę, nepriklausomai nuo to, ar tai tos pačios, ar skirtingų lyčių asmenys.

Liberalių frakcijos atstovų teigimu, naujai įregistruotos įstatymo pataisos nebūtų diskriminuojančios, todėl galiotų ne tik skirtingų lyčių poroms, bet ir tos pačios lyties poroms, gyvenančioms kartu.

V.Čmilytė-Nielsen sakė, kad Lietuva yra viena iš vos kelių ES šalių, kur vienos lyties porų gyvenimas kartu nėra teisiškai pripažįstamas. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavusi Seimo narė Aušrinė Armonaitė teigė, kad taip visos poros būtų lygios prieš įstatymą.

„Mes norime įtvirtinti visų lygybę prieš įstatymą. Tai reiškia, kad tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų poros įgytų galimybę įteisinti savo santykius“, – sakė A.Armonaitė.